Menu główne
Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Rodman: Nigdy nie rozmawiałem z Jordanem i Pippenem

W barwach Chicago Bulls Michael Jordan, Scottie Pippen i Dennis Rodman wywalczyli trzy mistrzostwa NBA. Wszystko wskazuje więc na to, że zarówno na parkiecie, jak i poza nim ta trójka musiała się dogadywać. Nic bardziej mylnego.

Wspólne wypady na piwo, imprezy, czy wszelkiego innego rodzaju rozrywki? Nic z tych rzeczy. Wielka trójka nie musiała się lubić, nie musiała spędzać ze sobą wolnego czasu. Ale życie w NBA to także, a może przede wszystkim, ciągłe wyjazdy, długie godziny spędzane w samolotach i hotelach.

– Poza boiskiem nigdy nie rozmawiałem ani z Michaelem, ani ze Scottiem. Nie czułem takiej potrzeby, nie sądziłem, że to ważne – wyznał 54 letni Rodman.

Dla niego, jak twierdzi, ważne było tylko to, by przyjechać do hali, wyjść na boisko i pomóc zespołowi wygrać.

- Moją pracą było granie, nie gadanie, za to mi płacono. Grałem, byłem częścią grupy, to wszystko czego chciałem i potrzebowałem. Z Michaelem i Scottiem rozmawialiśmy tylko na parkiecie. Poza nim – nigdy, przez trzy lata – przyznał Rodman.

W barwach Chicago Bulls występował w latach 1995-1998. Mistrzowskich pierścieni zgromadził w karierze pięć – dwa z Detroit Pistons, oraz trzy z drużyną z Wietrznego Miasta. Rodman aż siedem razy okazywał się najlepiej zbierającym graczem ligi, dwa razy został jej najlepszym obrońcą. Detroit Pistons za zasługi zastrzegli jego koszulkę z numerem 10. Ku zdziwieniu wielu kibiców, Chicago Bulls wciąż nie zdecydowali się na zastrzeżenie koszulki Dennisa z 91 numerem. 

Obserwuj autora na twitterze: @PJ_Jankowski

Komentarze

  • Brak komentarzy