Menu główne
Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Słów kilka o Rosterze na SL w Las Vegas

Dzisiejszym spotkaniem z Los Angeles Clippers, Byki rozpoczynają letnią przygodę z NBA. Zespół będzie prowadzony przez asystenta Toma Thibodeau, Adriana Griffina, na kogo zatem warto zwrócić uwagę przez najbliższe 11 dni?

 #20 Tony Snell – Młody obrońca ma za sobą całkiem przyzwoity sezon debiutancki w którym notował średnio 4,5 punktów/ 1,6 zbiórki/ 0,9 asyst rzucając 38,4% z gry i przyzwoite 32% z obwodu. A wszystko to w ciągu średnio 16 minut spędzonych na parkiecie. Jak wiadomo, każdy debiutant nie ma łatwo w Chicago pracując pod okiem coacha Thibsa, jednak czytając informacje o mentalności Tonego można być pewnym, że chłopak chce rozwijać się podobnie szybko jak Jimmy Butler ( dla porównania Butler jako debiutant notował 2,6 punktów/ 1,3 zbiórki na skuteczności 40,5% z gry i 18% z obwodu ). Tony nabrał w okresie przygotowawczym 8kg. masy mięśniowej, jego rzut już w sezonie był dość stabilny, warto go obserwować.

#3 Doug McDermott – Świeżo upieczony debiutant, w ostatnim sezonie w college rzucał ponad 26 punktów/mecz na skuteczności 52% z gry i rewelacyjne 44% z obwodu. Bardzo duży talent i materiał do wielu udanych minut w sezonie.

#41 Cameron Bairstrow – Osobiście nie daję mu dużych szans na karierę w Chicago, ale lepiej być miło zaskoczonym niż rozczarowanym. Bairstrow to zawodnik typu PF/C a wszystko wskazuje na to, że właśnie pod koszem konkurencja w Bulls będzie bardzo duża. W minionym sezonie w New Mexico College 23 letni skrzydłowy notował średnio 20 punktów, 7 zbiórek i 1,5 bloku.

#6 Kendall Williams – kolejny prospekt z New Mexico, dość dynamiczny rozgrywający, w zeszłym roku w college notował średnio 16 punktów, 4,9 asysty, 3,6 zbiórki i 1,5 przechwytu. Dobry strzelec z dystansu.

#8 Brandon Paul – chłopak z Chicago z uniwersytetu Illinois. Miniony sezon spędził w DLeague gdzie rzucał średnio 6 punktów

#11 Lazeric Jones – filigranowy rozgrywający po dobrym college’u – UCLA. Poprzedni rok spędził w Grecji (13,6 punktów, 2,6 asyst i tragiczne 3,8 strat/mecz.)

#17 Billy Baron – Kolejny rozgrywający w drużynie. Poprzedni rok spędził na ostatnim roku w college’u notując średnio 24,4 punktów, 5,5 asyst, 5 zbiórek, 1,7 przechwytów. Obejrzałem screeny z jego udziałem na youtube i wydaje się całkiem ciekawym zawodnikiem. 

 

#25 Austin Freeman – zawodnik typu SG z historią z występów z DLeague. W Chicago spędzi raczej tylko lato.

#31 David Wear – Silny Skrzydłowy i kolejna postać po uniwersytecie UCLA. Bardzo dobre warunki fizyczne i dobry rzut (statystycznie 50% z gry i 44% z obwodu w zeszłym roku)

#35 Chad Posthumus – Kanadyjski środkowy. 210cm. wzrostu i totalny brak rzutu. Nadrabia dobrą walką o zbiórkę (10,7 zbiórek/mecz w zeszłym roku)

#42 Lance Thomas – Skrzydłowy z 3 letnim stażem w NBA. Choć trudno nazwać to karierą, przez trzy sezony rozegrał 109 spotkań i rzucił łącznie 321 punktów (tyle ile Kevin Durant w 2 tygodnie w styczniu tego roku)

#54 Davante Gardner – i mój faworyt, poza trójką (Snell, Bairstrow, McDermott). Absolwent college’u Marquette ( 14,9 punktów i 5,5 zbiórki ), zawodnik na pozycje 4/5 silny jak tur, troszkę showman, ale miły dla oka w obserwacji. Angażu i tak nie dostanie, ale niech się trochę pobawi w Las Vegas.

Komentarze

  • Brak komentarzy