Menu główne
Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Pożegnanie Keitha Bogansa

Keith BogansTo, że w Chicago zrezygnowano z usług Keitha Bogansa wiadomo już od zeszłego piątku. Jednak odejście, bądź co bądź, pierwszo piątkowego gracza ubiegłego sezonu wymaga poświęcenia mu jakiegoś artykułu. Co niniejszym uczyniono.

Bogans zagrał w 82 meczach w Chicago w sezonie uzyskując średnie: 4.4 ppg, 1.8 rpg, 1.2 apg w 17.8 minut w spotkaniu. Trafiał swoje rzuty ze skutecznością 40.4% z gry, 38% zza łuku i  65.6% z wolnych.

Zwalniając go wykorzystano opcję drużyny pozwalającą na rezygnację z opiewającego na 1,730 mln $ kontraktu.

 

Grając w 82 spotkaniach sezonu zasadniczego oraz w 16 fazy play-off Bogans nie był ulubieńcem fanów, którzy domagali się wzmocnienia pozycji rzucającego obrońcy kimś innym. Ale trenerzy i koledzy z drużyny docenili go, chwaląc jego nieustępliwość w grze i profesjonalizm.
Spytany o Bogansa Ronnie Brewer, który rywalizował z nim o minuty, odpowiadał przez 2 minuty i 18 sekund. „On podsumowywał naszą grę. Zostawiał na boisku coś z siebie. Robił swoje. Thibs prosił go by rozpoczynał grę najmocniej jak tylko da rady. Czasem nie wracał na parkiet od początku 3 kwarty, ale nigdy nie słyszano by się skarżył. Był wspaniałym kolegą.  Mobilizował mnie do ciężkiej pracy każdego dnia. Będzie go brakować”.

 

„Mamy wielkie uznanie dla tego co zrobił Keith” – wypowiedział się też na temat jego zwolnienia Thibodeau – „Zagrał niewiarygodny sezon dla nas. Wypełnił swoją rolę, grając świetną defensywę i trafiając ‘otwarte’ trójki. Jest pełnym profesjonalistą. Życzymy mu jak najlepiej.”

Bogans jest w kręgu zainteresowania kilku drużyn, ale był bardzo niezadowolony ze sposobu w jaki go zwolniono.

Jednak ta decyzja zarządu jest w pewien sposób sensowna. Dodanie Ripa Hamiltona sprawiło, że Bogans okazał się zbędny. I dla Chicago potrzebny był gracz, który mógłby w ofensywie dać więcej niż dotychczas oferował Keith.

Nie ma pewności, kto mógłby zatrudnić teraz Bogansa. Mogli by to być Los Angeles Lakers, którzy chcą zastąpić Shannona Browna lub New York Knicks, którzy potrzebują dobrych rezerwowych.

"Mam nadzieję, że dostanie się do innego zespołu NBA i znajdzie szybko nowy dom," - powiedział Brewer - "Ciężko pracował podczas offseason będąc zdrowym i w świetnej formie. Jesteśmy rodziną. I to jest tak jakby brata już nie było w zespole. Na pewno będzie go brakowało.”

Kelly Scalletta, dziennikarz: „On [Bogans] jest dobrym człowiekiem i dobrym kolegą w drużynie, a jego wartość wykracza poza to, co robi na boisku.”

Trochę akcji z jego udziałem:

Poza Keithem, Bulls zwolnili też Jannero Pargo, który też nie wziął udziału w obozie treningowym, spadając na 13 miejsce (poza dwunastką) w rosterze drużyny, będzie w obwodzie w razie potrzeby, chociaż mogą zostać jeszcze dodani rezerwowi na pozycje podkoszowe.

Komentarze (1)

  • Gość - Luka

    Dzieki Keith za to co zrobiłes dla nas nie wiele ale zawsze cos ;)powodzenia