Menu główne
Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Potrzebne wsparcie pod koszem

Joel PrzybillaKiedy Kurt Thomas, który w poprzednim sezonie swoim talentem wspomagał Bulls, podpisał kontrakt na dwa lata z Portland Trail Blazers, Chicago straciło potencjalne zabezpieczenie na pozycję centra.

Powoduje to konieczność rozejrzenia się za kimś innym, bo do pełnej rotacji poza osobami Joakima Noaha, Carlosa Boozera, Tysona Gibsona i Omera Asika, potrzebny jest jeszcze jeden element frontcourtu. Zwłaszcza, że potencjalni starterzy (Noah i Booz) są dość kontuzjogenni i nikt nie jest w stanie usuwać wszystkich toreb spod nóg Carlosa, gdy ten przechadza się po mieszkaniu.

O poszukiwaniu backupu pod koszem wypowiadał się także Forman: "Nawet jeśli jest to z punktu widzenia praktyki, trudno przejść przez sezon z czterema  Big Menami. To rzecz, której dalej się przyglądamy. Jeżeli nie zareagujemy na czas - zostaniemy w tyle."

Według KC Johnsona z Chicago Tribune – ‘Byki’ zainteresowane są pozyskaniem Joela Przybilli. Oferuje on podobny zestaw umiejętności co Thomas, poza tym będąc wyższym i młodszym (31- letnim) graczem.  Ze wzrostem 216 centymetrów i wagą prawie 116 kilogramów mógłby z pewnością wypełnić puste miejsce po Kurtcie.

W ubiegłym sezonie zdobywał średnio w przeliczeniu na 36 minut gry: 4.4 punktu i 11.2 zbiórki. Natomiast jeszcze rok wcześniej pokazał się jako całkiem dobry obrońca, co jednak w ubiegłym roku zostało ograniczone przez jego problemy z kolanami. Jeżeli będzie w pełnej sprawności może dać drużynie jeszcze więcej.

Przybilla zamierza spędzić Święta z rodziną i dopiero później podjąć decyzję, gdzie zamierza grać.

Biorąc pod uwagę, że w Chicago miałby blisko do swojego domu w Wisconsin oraz szansę gry dla mocnej drużyny, nie byłoby dziwne, gdyby zdecydował się reprezentować barwy Bulls. Na pewno z perspektywy zabezpieczenia bardzo istotnej pozycji centra i małego zaufania trenera Thibsa do Asika taki gracz byłby potrzebny w ‘Wietrznym mieście’.

Komentarze

  • Brak komentarzy