Menu główne
Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Powrót po latach? Jamal Crawford

jamal crawfordJamal Crawford – podobno Chicago planują zgłosić się agenta tego gracza grającego 11 rok w NBA (zaliczył w tym już w swojej karierze 4 sezony w Bulls). Mógłby on co prawda odciążyć nieco Rose’a w zdobywaniu punktów, jednak wydaje się, że swoim przyjściem przyniesie Chicago więcej problemów niż korzyści.

Jak większość graczy po 30 i Crawford w ostatnim roku zaczął spadać ze swoimi wynikami. I tak, w porównaniu do sezonu 2009/10 spadł w ilości punktów na mecz (z 18 ppg do 14.2) oraz w skuteczności rzutowej (44,9% do 42,1%).

Crawford jest wysokiej klasy shooterem, ma jednak etykietę gracza przetrzymującego piłkę, co czyni go idealnym kandydatem do gry w izolacji. Według statystyk aż 19% swojego posiadania piłki w zeszłym sezonie Crawford wykorzystał do gry w izolacji. Jego wynik był wyższy nawet od Dwyane Wade’a i Paula Pierce’a.

Jeśli natomiast chodzi o defensywę Crawford nie przykłada do niej tak dużo uwagi jak po drugiej stronie parkietu. Przez całą swoją karierę kradnie zaledwie 0,2 piłki na mecz.

Oczywiście, istnieje możliwość, że może poprawić swoją grę w defensywie pod takim trenerem jak Tom Thibodeau. Jednak nie jest łatwo starszego gracza nauczyć czegoś nowego. Zwłaszcza, że dawny gwiazdor University of Michigan przez 11 lat gry w NBA nigdy nie miał zbyt dużo chęci by uniemożliwić przeciwnikowi zdobywanie punktów. Crawford ma problemy zarówno z obroną na piłce jak i bez piłki. Lubi zajmować jeden dobrze umiejscowiony punkt na boisku i często nie ważne czy w obronie na piłce, bądź bez często zdarza mu się pogubić lub stracić pozycję obronną.

Nie można podważyć faktu, że Crawford jest utalentowany rzucającym obrońcą, jednak wciąż na rynku znajduje się kilku młodszych i bardziej perspektywicznych kandydatów do uzupełnienia składu Bulls na ich najsłabszej dotąd pozycji.

{youtube}eu9cL51pjQg{/youtube}


Komentarze

  • Brak komentarzy