Menu główne
Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Reinsdorf daje zielone światło

jerry reinsdorfW transferowych dywagacjach na temat pozyskania wsparcia dla drużyny Bulls, wielu uwzględnia fakt, że właściciel ‘Byków’ Jerry Reinsdorf nigdy nie płacił podatku od luksusu. By stworzyć w obecnej sytuacji naprawdę silną ekipę gotową przeciwstawić się 'Big Three' z Miami może okazać się to nieuniknione.

W przeszłości, twierdził, że byłby w stanie zapłacić luxury tax jeżeli oznaczałoby to, że zespół będzie miał szansę na zdobycie mistrzostwa.

 

Ostatnio ponownie to potwierdził. Można stwierdzić, że trochę się zabezpieczał, gdy powiedział: „Jestem skłonny rozważyć płacenie podatku od luksusu, jeżeli byłaby możliwość nabycia gracza, który dałby zespołowi realną szansę na zdobycie mistrzostwa”.

 

Może to oznaczać danie zielonego światła dla GM-a Bulls Gara Foremana.

W takiej sytuacji jest oczywiście do wykorzystania cały MLE. Ponadto prowadzi się rozmowy z graczami, którzy graliby za minimum dla weteranów i jest bardzo prawdopodobne, że ktoś taki zostanie podpisany. Ponadto planuje się przedłużenie kontraktu z Thomasem. Bulls mogli by podpisać nie jednego, a nawet dwóch skrzydłowych. Dodając do wyjściowego składu gracza jak Richardson czy Butler [Caron], albo kogoś co najmniej takiego kalibru, Bulls mogliby dysponować jedną z najlepszych wyjściowych piątek w lidze, a nie zapominajmy o świetnie spisującej się w zeszłym sezonie grupie zwanej ‘bench mob’. Właśnie bardzo wyrównana i zgrana ławka rezerwowych stanowiła dużą siłę graczy z ‘Wietrznego Miasta’, a wzmocniona graczami (przymierzanymi do Bulls) jak Tracy McGrady czy Josh Howard mogłaby stać się jeszcze lepsza.

Tworzenie drużyny, która w zeszłym roku legitymowała się najlepszym bilansem w lidze po sezonie zasadniczym zdecydowanie kwalifikuje się do kategorii „realna szansa na mistrzostwo”. Trzymając za słowo Reinsedorfa – będzie musiał w tym sezonie zapłacić luxury tax.

Komentarze

  • Brak komentarzy